Laptop Tamiri & Bakımı

Laptop'unuz Arıza Yaptığında Yapılması Gerekenler

-Öncelikle ücretsiz Teknik Destek Whatsapp hattımıza arıza detaylarını mesaj atınız.
Whatsapp Destek Hattı: 552 291 08 91

-Cihazınız garanti kapsamında ise lütfen satın aldığınız yere başvurunuz.

- Arıza durumunda cihazınıza hiçbir şekilde müdahale etmeyiniz , yanlış müdehale arızanın onarılamaz hala gelmesine sebep olabilir. Yetkin olmayan servislerde yapılan müdehaleler arızanızın dahada büyümesine sebep olacaktır.

İlk Müdehale ve Yapılması Gerekenler


1) Sıvı teması olduğu takdirde cihazınızın bataryasını laptoptan çıkartın ve prinç , tuz gibi ilkel yöntemlerle arızayı gidermeye çalışmayın , en kısa sürede cihazınızı servisimize bırakın.

2) Laptop'unuz elektrik almadığı durumlarda cihazınızın bataryasını ve şarj cihazını sökün , şarj cihazınızın çalıştığından emin olun , şarj cihazınız arıza yapmış ise servisimizden yenisini temin edebilirsiniz. Şarj cihazınız sağlam ise ise laptop'u servisimize anakart tamiri için bırakabilirsiniz.

3) Görüntüde bozulmalar oluyor ise , mühtemelen ekran kartı arızası vardır . Bu durumda arızanın daha da büyümemesi için laptopu çip değişimi için servisimizden destek alabilirsiniz.

4) Laptop belli bir süre çalıştıktan sonra kapanma yapıyorsa muhtemelen soğutucu fan ve bakır blok sisteminden kaynaklı olabilir, bu tip durumlarda cihaza müdehale etmeden servisimizden bakım onarım hizemeti talep edebilirsiniz.

5) Cihazınız bataryayı şarj etmiyorsa birden fazla sebebi olabilir , özellikle Dell marka laptoplar orjinal yada A kalite muadil şarj cihazı ile kullanılmıyorsa sebebil şarj cihazıdır . şarj cihazınız orjinal olmasına rağmen yinede şarj geçmiyorsa bataryanız ömrünü doldurmuş olabilir ve değişimi gerekir . Firmamızın satış departmanından cihazınıza uygun bataryayı talep edebilirsiniz.

6) Ekranınız darbe , baskı gibi durumlarda kırıldıysa servisimizden cihazınıza uygun ekran montajı yaptırabilirsiniz.

7) Laptop klavyeniz sıvı teması aldığı durumlarda , saç kurutma makinesi gibi aletlerle kurutmaya çalışmayınız , klavye palstik malzemeden üretildiği için tuşlar zarar görecektir . Laptop klavyeleri press'li üretim olduğu için değiştirmeniz gerekcektir .

8) Usb portlarınız çalışmıyorsa , muhtemelen arızalı bir usb aygıtı laptop'unuzda kullanığınız içidir . Usb portları Kuzey Köprü Çipi olarak tabir edilen ana kontrol çipine bağlıdır ve çip değişini yapılması gerekir. Teknik servisimizde son teknoloji BGA Rework cihazları ile çip değişim işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

9) Laptop ses vermiyorsa, ses çipiniz , speaker ( höparlör ) arızası olabilir , öncelikle kontrol edilmesi gereken kısım kulaklık çıkışıdır , kulaklık portu çalışıyorsa muhtelemen speaker arızası vardır.

10) Laptop tetik alıyor ancak görüntü yok arızası yaşıyorsanız muhtemelen sistem kontrol çipi arızasıdır , burumda anakart çip onarımı gerektiği için cihazı servisimize bırakmanız gerekir.

Top